Acasă Stirile zilei Victorie cu emotii pentru Simona Halep si Irina Begu in China!

Victorie cu emotii pentru Simona Halep si Irina Begu in China!

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Irina Begu si Simona Halep s-au calificat, duminica, in sferturile de finala ale probei de dublu de la turneul de la Shenzhen, dotat cu premii de 750.000 de dolari.

Irina Begu si Simona Halep au invins perechea chineza Xinyun Han/Chen Liang, scor 5-7, 6-2, 11-9, dupa o ora si 38 de minute. In sferturi, Begu si Halep vor intalni romancele Mihaela Buzarnescu si Irina Bara care au trecut in primul tur de cuplul Natela Dzalamidze/Xenia Knoll (Rusia/Elvetia), cap de serie 4, scor 6-3, 6-7 (6), 10-8, dupa o ora si 50 de minute de joc.

La simplu, Simona Halep, numarul 1 mondial, va evolua, luni, in prima zi a anului 2018, in compania americancei Nicole Gibbs, in primul tur la turneul de la Shenzhen (China), cu premii de 750.000 de euro. Halep si sportiva americana de pe locul 110 WTA se vor intalni in premiera, meciul fiind al doilea de pe terenul central, in jurul orei 07.00, ora Romaniei.

Irina Begu s-a calificat in optimile de finala ale probei de simplu de la Shenzhen, dupa ce a trecut in primul tur de chinezoaica Fangzhou Liu, scor 6-1, 6-2.