Acasă Stirile zilei Argentina a invins Elvetia, scor 1-0, dupa prelungiri

Argentina a invins Elvetia, scor 1-0, dupa prelungiri

Urmareste-ne pe Facebook pentru cele mai importante stiri

Reprezentativa Argentinei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale in urma victoriei de marti, de la Sao Paulo, scor 1-0, dupa prelungiri, din meciul cu selectionata Elvetiei, in optimile competitiei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Angel Di Maria, in minutul 118.

Argentina: Romero – Zabaleta, Garay, F. Fernandez, Rojo (Basanta ‘105+1) – Gago (Biglia ‘106), Mascherano, Di Maria – Messi, Higuain, Lavezzi (Palacio ’74). Selectioner: Alejandro Sabella

Elvetia: Benaglio – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez – Behrami, Inler – Shaqiri, Xhaka (Fernandes ’66), Mehmedi (Dzemaili ‘113)- Drmic (Seferovici ’82). Selectioner: Ottmar Hitzfeld (GER)

Cartonase galbene: Rojo ’90, Di Maria ‘120, Garay ‘120+4 / Xhaka ’36, Fernandes ’72

Arbitri: Jonas Eriksson (Suedia) – Mathias Klasenius (Suedia), Daniel Warnmark (Suedia) – Svein Oddvar Moen (Norvegia).

In sferturile de finala, Argentina va intalni invingatoarea meciului dintre Belgia si SUA, programat la ora 23.00.